I turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa Dofamy Thies

W sobotę, 7 maja 2022 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się I turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa Dofamy Thies sp. z o.o., którego sponsorem był prezes Ireneusz Kruczek.
Do udziału zaproszone zostały 4 drużyny: Dofama Thies, Państwowa Straż Pożarna, Nadleśnictwo Kamienna Góra oraz Policja. Wszystkie chętnie odpowiedziały na zaproszenie. Dla każdej z nich aktywność fizyczna jest jednym z najlepszych zajęć, w których można odreagować sytuacje stresowe. Jednocześnie zawody były okazją do integracji osób kochających uprawiać sport.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Warunkiem uczestnictwa była obecność, cały czas na boisku, co najmniej jednej kobiety.

Po losowaniu w pierwszym meczu zagrała reprezentacja Dofamy Thies z Policją. Ten mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Policji (25:16;25:2). Po zaciętym boju Państwowa Straż Pożarna wygrała z Nadleśnictwem 2:0 (25:22;25:23). W kolejnym meczu funkcjonariusze zmierzyli się z leśnikami. O ile pierwszy set był wygrany (25:22), to drugi po serii błędów przegrali funkcjonariusze (23:25). Policjanci nie spuścili głów i w tie-breaku wygrali 15:12. Kolejną rywalizacją był mecz zawodników Dofama Thies ze strażakami, w którym strażacy gładko wygrali 2:0 (25:16;25:14). W przedostatnim spotkaniu Dofama zmierzyła się z Nadleśnictwem. To starcie pracownicy firmy przegrali 2:0 (14:25;15:25). Jak się okazało, ostatni mecz pomiędzy Strażą Pożarną a Policją był rywalizacją o złoto. Obie drużyny były zmęczone całym turniejem, jednak zapomniały o tym, wchodząc na boisko. Policja w pierwszym secie popełniła mniej błędów i wygrała 25:19. Strażacy w drugim secie pokazali piękną grę, więc policjanci polegli 20:25. Każda z drużyn w tie-breaku pokazała się z dobrej strony, ale koniec końców policjanci musieli uznać tym razem wyższość strażaków. Set zakończył się stanem 15:12, a cały mecz 1:2.

Państwowa Straż Pożarna wygrała całą rywalizację, mając na koncie 8 punktów, II miejsce zdobyła Policja (6 punktów), Nadleśnictwo zdobyło III miejsce z 4 punktami, natomiast Dofama Thies pomimo dzielnej walki zakończyła zawody na IV miejscu.

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz kubki wręczył obecny na miejscu prezesy Dofamy Thies, oraz główny sponsor – Ireneusz Kruczek.

Specjalne podziękowania należą się również niezawodnemu sędziemu – Kamilowi Kumorek.

Składy drużyn:
Państwowa Straż Pożarna: Robert Czyński (K); Oliwia Karska, Hanna Murawska, Michał Zarzecki, Dominik Michalik, Adrian Jaszczur.
Policja: Katarzyna Trzepak-Balicka (K); Krzysztof Balicki; Michał Kubowicz; Szymon Sztejkowski; Robert Karnicki; Marcin Florkowski.
Nadleśnictwo: Bartłomiej Dymek (K); Jarosław Wilk; Jacek Maciuszek; Michał Rózga; Grzegorz Ledwójcik; Marek Legat, Natalia Surdyka.
Dofama Thies: Patrycja Paściak (K); Karolina Kościcka; Daniel Marczak; Andrzej Paszkiet; Mateusz Szkaradek; Tomasz Górka; Wojtek Kuczyński; Dominik Fortuna; Alan Gawlik.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.